Aktuality z radnice - 2018

 

Vážení občané, připomínáme, že v Horní Bříze je dle obecně závazné vyhlášky č. 4/2016 ZAKÁZÁNO používání pyrotechniky. Zákaz neplatí 31.12., 1.1., 5.12. a v den slavností města. Žádáme Vás tímto o dodržování vyhlášky. Celé znění vyhlášky po kliknutí na obrázek.

Zasedání zastupitelstva města Horní Bříza se uskuteční v pondělí 17.12.2018 od 18:00 v salonku KD Klub Horní Bříza (1.patro). Na programu zasedání je hlavně odpadová vyhláška, dotační titul pro místní spolky a organizace a rozpočet na rok 2019.

Budeme mít v Horní Bříze nového nebo staronového starostu? To se rozhodne dnes, v pondělí 5.11.2018, na ustavujícím zasedání Zastupitelstva města Horní Bříza, které se koná v tělocvičně místní sokolovny. Pro ty z Vás, kteří jste z TOVÁRNY, tak Vás může svézt autobus tam v 16:30 z parkoviště u vlakového nádraží a zpět po skončí akce.

Zveme Vás na ustavující zasedání Zastupitelstva města Horní Bříza, které se uskuteční v pondělí 5.listopadu 2018 od 17:00 v tělocvičně místní sokolovny na adrese Tř. 1.máje 133. Na programu je volba starosty, místostarostů, rady města, předsedů finančního a kontrolního výboru a jejich členů. Bude novým starostou ten současný nebo dojde ke změně?...

Poslední dobou jsme o volbách mlčeli. Není to ale proto, že bychom Vám chtěli něco tajit. Neměli jsme Vás o čem informovat. O povolebním uspořádání bude jasno až při ustavujícím zasedání Zastupitelstva města Horní Bříza. Protože se však po našem městě šíří mnoho "zaručených" informací a množí se otázky, rozhodli jsme se, že Vám alespoň nastíníme...

Petr Koza: "Vyhrocený předvolební týden končí, ve 14:00 se otevřou volební místnosti a v sobotu ve 14:00 volby skončí. Věříme, že pro SNK Kultura v Horní Bříze to teprve začne. Pokud pro nás dopadnou volby příznivě, bude to pro nás začátek realizace pozitivních změn. My však za výhru budeme považovat až splněný program (nikoliv výsledek voleb)....

Ivana Široká je jedinou učitelkou místní základní školy na kandidátce Kultura v Horní Bříze. Učí matematiku a technické předměty. Co vše dělá a ráda udělá pro své spoluobčany je uvedené na jejím profilu, který zobrazíte po kliknutí na fotografii. Doporučuje Vám zvolit celou kandidátku u nápisu Kultura v Horní Bříze a podpořit tak...

Představujeme Vám 3 způsoby možné volby do zastupitelstva.
1/ Zakřížkováním čtverečku u názvu sdružení č. 2 Kultura v Horní Bříze = dáte nám všech 21 hlasů (doporučujeme)
2/ Zakřížkováním čtverečku u názvu sdružení č. 2 a vybrání pár dalších lidí z jiných sdružení
3/ Zakřížkováním 21 lidí dle vašeho uvážení napříč sdruženími.
Více se dozvíte...

Negativní kampaň? Je jen jediná cesta, jak se vyhnout kritice
- nic nedělat, nic neříkat a ničím nebýt.

Tento týden, pár dní před volbami, se objevuje negativní kampaň za účelem poškodit "soupeře". Kultura v Horní Bříze se k tomuto v žádném případě nesníží a na výpady nebudeme ani reagovat. Chceme pokračovat v pozitivní kampani, kterou s námi...

Lenka Rychetská zastupuje na kandidátce Kultura v Horní Bříze mateřské školy a jejím hlavním cílem je prohloubit spolupráci mezi školkami v obou částech našeho města. Zobrazte si o Lence více po kliknutí na její fotografii a nezapomeňte, již tento pátek a sobotu 5. a 6. října 2018 rozhodnete o osudu Horní Břízy.

Velmi nás zahřála u srdce tato slova:
Kdybych měla trvalé bydliště v Horní Bříze, určitě bych volila Kulturu v Horní Bříze.
Proč? Znáte to, před volbami všichni kandidáti leccos slibují, ale pak ne vždy sliby plní. Komu můžeme věřit?
Před cca 15 lety jsem poznala jednoho úžasného šesťáka, byl přirozeně inteligentní, aktivní, nebál se organizovat...

Ladislav Čech založil před 5 lety tento informační kanál Kultura v Horní Bříze. Je připraven provést v Horní Bříze pozitivní změnu s jasným cílem - být zde pro občany. Jedině s takovým přístupem může Kultura v Horní Bříze prosadit svůj reálný program.

Robert Trnka, člen SNK Kultura v Horní Bříze, představuje, jak by se postavil jako případný předseda komise životního prostředí k hlavním bodům problematiky této komise.

Už jste ho viděli? Kultura v Horní Bříze podrobně představila naše-vaše desatero, program, který vzešel z vašich početných podnětů, za něž mnohokrát děkujeme. Souhlasíte s ním?Změňme spolu Horní Břízu k lepšímu, už 5. a 6. října při komunálních volbách. Podrobnosti po kliknutí na fotografii

Velmi známou tváří je pro Kulturu v Horní Bříze její nejstarší člen pan Pavel Karez. Znáte ho hlavně díky fotoreportážím, které se snaží pořizovat ze všech kulturních a společenských akcí v Horní Bříze. Zobrazte si o něm více po kliknutí na jeho fotografii.

Betulák Václav Moulis, organizátor zájezdů a různých kulturních akcí v Horní Bříze je nedílnou součástí týmu schopných a pracovitých lidí pod názvem Kultura v Horní Bříze. Zobrazte si o něm více po kliknutí na jeho fotografii. I on Vás zve k volbám do zastupitelstva města Horní Bříza, které se uskuteční 5. a 6. října 2018.

Připomínáme, že se v pondělí 1. října 2018 uskuteční od 18:00 v aule školy/divadle Horní Bříza pracovní schůzka občanů s odborníky na téma REVITALIZACE ZELENĚ před Masarykovou základní školou a MěÚ a před KD Klub Horní Bříza, na kterou jste srdečně zváni.

Pamatujete na Sbírku pro Nadační fond Šance onkoláčkům? Tato skromná a milá slečna Jessica Kuttová při ní vybrala běžné potřeby za desítky tisíc korun. A to jen díky Vám! Děkujeme. I ona je nepostradatelnou součástí SNK Kultura v Horní Bříze.

Na Setkání s Kulturou jsme představili záměr "Co s Klubem". Podívejte se sami z domova na 2 videa, které jsou prvotním návrhem architekta, tzv. první pracovní verze. Kultura v Horní Bříze v případě pozitivního výsledku voleb bude moct tento záměr uskutečnit ve volebním období 2018-2022. Děkujeme za Vaší případnou podporu.

Představujeme Marii Němcovou, která chce prostřednictvím SNK Kultura v Horní Bříze podporovat získávání dotací na chodníky, opravy místních komunikací a prosazovat řešení dalších problémů tak, aby se zlepšily životní podmínky obyvatel našeho města.

Občas se k nám donese názor, že jsou prý naši kandidáti moc mladí. Porovnáme-li však věkový průměr kandidátek v našem městě, nejsme nejmladším uskupením (je nám v průměru 43 let). Ubezpečujeme Vás, že kromě nasbíraných zkušeností (i ze zastupitelstva) máme plno energie a chuti měnit naše město k lepšímu a zároveň dostatek soudnosti, úcty a pokory,...

Bc. Václav Jícha se uchází o post zastupitele města Horní Bříza na kandidátní listině Kultura v Horní Bříze. Je učitelem na gymnáziu v Plasích a studentem pedagogické fakulty s touhou dělat lidem radost. Můžete si ho pamatovat jako pravidelného přispěvatele Hornobřízského zpravodaje.

Lucie Řičicová, kterou znáte možná za svobodna jako Lucii KEPKOVOU je členkou folklórního souboru ÚSMĚV, obnovila dětský soubor ÚSMĚVÁČEK a chce lepší chodníky a celkově zpříjemnit život v našem městě. S tím vstupuje do voleb na kandidátní listině Kultura v Horní Bříze.

Kultura v Horní Bříze podrobně představuje naše-vaše desatero, program, který vzešel z vašich početných podnětů, za něž mnohokrát děkujeme. Změňme spolu Horní Břízu k lepšímu, už 5. a 6. října při komunálních volbách.