Poplatky za psy a komun. odpad do konce března

17.02.2021

V návaznosti na zvýšený počet dotazů připomínáme povinnost občanům s trvalým pobytem v Horní Bříze uhradit poplatky za svoz komunálního odpadu a poplatky ze psů do 31. března 2021.

Nejčastěji se ptáte do kdy je třeba uhradit poplatky, ale také na tyto otázky:

Proč mám povinnost platit poplatky?
Města mohou vybírat od občanů poplatky na základě obecně závazných vyhlášek. V případě poplatku za vývoz komunálního odpadu se tím částečně pokryjí náklady za služby, které jsou občanům poskytovány. Podrobnosti o vyhláškách platných od 1. 1. 2021 naleznete ZDE.

Kolik se platí tento rok za vývoz komunálního odpadu?
Občan uhradí 700 Kč. Reálná částka za vývoz komunálního odpadu, kterou město Horní Bříza zaplatí za 1 občana je 819 Kč. V této částce není započítán vývoz tříděného odpadu.  

Jak mohu zaplatit poplatky?
Poplatky můžete zaplatit z pohodlí domova převodem na účet (případně na poště složenkou) nebo osobně na MěÚ Horní Bříza každé pondělí a středu od 8:00 do 11:00 nebo od 12:00 do 17:00. Veškeré informace k platbě naleznete ZDE.

Proč se zase zdražil poplatek za vývoz komunálního odpadu?
O výši poplatku rozhodují v Horní Bříze na prosincovém zasedání zastupitelé města. Zastupitelé našeho sdružení Kultura v Horní Bříze byli tradičně většinově proti zvyšování poplatku, v zastupitelstvu však máme jen 7 členů, což je jen třetina oproti potřebné polovině (alespoň 11 z 21) pro to, abychom dosáhli volebního slibu. Návrh ostatních zastupitelů byl zvýšit poplatek. Proč jsme pro nezvyšování poplatku naleznete podrobně rozepsané ZDE.

Proč mám třídit, když pořád zdražujete?
V případě, že občané přestanou třídit, tak se pro město zvýší reálná částka za vývoz komunálního odpadu, což je hlavním důvodem pro případné další zvyšování poplatku. Doporučujeme proto třídit odpad co nejlépe.