Termín dokončení prací v Kulturním domě Klub je 1. 9. 2023

20.09.2022

Práce na celkové opravě Kulturního domu Klub Horní Bříza pokračují dle plánu. Po dokončení pro budovu nejdůležitějších prací sanace zdiva, výměny kanalizace, elektroinstalace a výměníkové stanice v suterénu, přišla na řadu pro návštěvníky nejdůležitější část. Stavební obnovu KD Klub v 1. NP a 2. NP vč. elektroinstalace provádí firma MENE Industry, s. r. o.. Stavební obnova řeší v restauraci nové uspořádání prostor, moderní zázemí pro kuchyň a samostatné toalety pro sál a restauraci. Právě probíhá výměna elektroinstalace, oprava interiéru, toalet, klimatizace, tanečního parketu a baru. To vše s důrazem na zachování dobré akustiky. Dílo bude dle smlouvy s uvedenou firmou zhotoveno 1. 9. 2023 a město Horní Bříza vyjde na 18.579.304 Kč vč. DPH. Klub bude poté uveden do provozu a bude odpovídat moderním požadavkům a původnímu účelu. Tato akce bude dokončena bez ohledu na výsledek voleb.

Foto: p. Ladislav Čech

Psali jsme 31. 3. 2022:

Právě uběhl rok od plánované uzavírky Kulturního domu Klub Horní Bříza, která byla avizována na dobu trvání do 2 let. V úvodním článku k rozsáhlé rekonstrukci Klubu jsme uvedli, že připravujeme příspěvek k dokončené rekonstrukci v suterénu. Šlo o ty nejdůležitější práce na Kulturním domě Klub Horní Bříza, které sice po návštěvě Klubu na první pohled nepoznáme, ale bez nich by budova dlouho nevydržela. Jde o sanace zdiva, které vyřešily problémy se zatékáním do sklepů a skladů v suterénu budovy a s vlhkým zdivem. Navíc proběhla výměna kanalizace a elektroinstalace v částce 5.384.575 Kč vč. DPH. Již dříve, v roce 2018, byla investována částka 770.660 Kč do výměníkové stanice tepla a stavebních prací.

Níže si tak můžete prohlédnout fotografie současného zrekonstruovaného i původního stavu.

Dále představujeme Výkres nových konstrukcí v 1. NP a 2. NP z projektu "KD Klub Horní Bříza - elektronistalace a stavební obnova" - celý projekt je k nahlédnutí na Hospodářsko správním odboru MěÚ Horní Bříza. Na tento projekt již bylo vydané stavební povolení, vybrána firma pro administraci veřejné zakázky a nyní je zajišťována výzva pro přihlášení firem pro tuto stavební obnovu KD Klub.

Stavební obnova řeší v restauraci nové uspořádání prostor, moderní zázemí pro kuchyň a samostatné toalety. V 1. NP a 2. NP pak proběhne výměna elektroinstalace, oprava interiéru, toalet, akustiky, klimatizace, tanečního parketu a baru. Intenzivně se pracuje na tom, aby mohl být Klub uveden do provozu co nejdříve a odpovídal moderním požadavkům a původnímu účelu.

O dalším průběhu a přesném termínu otevření budeme informovat hned jak to bude možné.

Fotogalerie po provedené rekonstrukci suterénu - foto p. Ladislav Čech a Václav Jícha

Fotogalerie původního stavu před rekonstrukcí suterénu - foto p. Ladislav Čech

Výkres nových konstrukcí v 1. NP a 2. NP pro projekt "KD Klub Horní Bříza - elektronistalace a stavební obnova" - celý projekt k nahlédnutí na Hospodářsko správním odboru MěÚ Horní Bříza