Sanace zdiva a projekt obnovy Kulturního domu Klub

31.03.2022

Právě uběhl rok od plánované uzavírky Kulturního domu Klub Horní Bříza, která byla avizována na dobu trvání do 2 let. V úvodním článku k rozsáhlé rekonstrukci Klubu jsme uvedli, že připravujeme příspěvek k dokončené rekonstrukci v suterénu. Šlo o ty nejdůležitější práce na Kulturním domě Klub Horní Bříza, které sice po návštěvě Klubu na první pohled nepoznáme, ale bez nich by budova dlouho nevydržela. Jde o sanace zdiva, které vyřešily problémy se zatékáním do sklepů a skladů v suterénu budovy a s vlhkým zdivem. Navíc proběhla výměna kanalizace a elektroinstalace v částce 5.384.575 Kč vč. DPH. Již dříve, v roce 2018, byla investována částka 770.660 Kč do výměníkové stanice tepla a stavebních prací.

Níže si tak můžete prohlédnout fotografie současného zrekonstruovaného i původního stavu.

Dále představujeme Výkres nových konstrukcí v 1. NP a 2. NP z projektu "KD Klub Horní Bříza - elektronistalace a stavební obnova" - celý projekt je k nahlédnutí na Hospodářsko správním odboru MěÚ Horní Bříza. Na tento projekt již bylo vydané stavební povolení, vybrána firma pro administraci veřejné zakázky a nyní je zajišťována výzva pro přihlášení firem pro tuto stavební obnovu KD Klub.

Stavební obnova řeší v restauraci nové uspořádání prostor, moderní zázemí pro kuchyň a samostatné toalety. V 1. NP a 2. NP pak proběhne výměna elektroinstalace, oprava interiéru, toalet, akustiky, klimatizace, tanečního parketu a baru. Intenzivně se pracuje na tom, aby mohl být Klub uveden do provozu co nejdříve a odpovídal moderním požadavkům a původnímu účelu.

O dalším průběhu a přesném termínu otevření budeme informovat hned jak to bude možné.

Fotogalerie po provedené rekonstrukci suterénu - foto p. Ladislav Čech a Václav Jícha

Fotogalerie původního stavu před rekonstrukcí suterénu - foto p. Ladislav Čech

Výkres nových konstrukcí v 1. NP a 2. NP pro projekt "KD Klub Horní Bříza - elektronistalace a stavební obnova" - celý projekt k nahlédnutí na Hospodářsko správním odboru MěÚ Horní Bříza