Poděkování za dodávky roušek nejen na rouškovník

03.06.2020

Ve středu 1. 4. 2020 vyrostl v Horní Bříze první rouškovník na terase u restaurace Klub Horní Bříza, o týden později, v pondělí 6. 4. 2020, vyrostl druhý hornobřízský rouškovník u jídelny a řeznictví Šefrhans. Oběma podnikům děkujeme za poskytnutí krytého prostoru, aby na roušky nepršelo.

ROUŠKOVNÍKY URODILY PŘES 400 ROUŠEK. DĚKUJEME! 
Inspirovali jsme se v sousedním městě Kaznějov, kde rouškovník vyrostl o pár dní dříve. Po diskusi s místními maminkami a po konzultaci na hygienické stanici a na infekční klinice jsme si upřesnili, za jakých pravidel je možné rouškovník provozovat a vše jsme mohli zrealizovat. Bohužel nebylo možné z hygienických důvodů předat roušky do vnitřního prostoru jídelny a restaurace, aby docházelo k okamžitému doplnění, proto dobrovolníci přinášeli sami roušky zabalené v igelitovém pytlíku nebo je předali jeho provozovateli, p. Ladislavu Čechovi, který rouškovníky 2x denně kontroloval a doplňoval. Dne 31. 5. 2020 večer byly odmontovány držáky na roušky (rouškovník) i s návodem, jak roušky dodávat a odebírat.

Moc děkujeme všem, kteří přispěli a darovali roušky pro potřeby těm, kteří neměli možnost si roušku zakoupit či vyrobit. Poděkování patří také všem, kteří šili a věnovali roušky pro dobrou věc - domovy seniorů, dětské domovy, nemocnice a jiné instituce, které potřebovaly v těžké době pomoct. V Horní Bříze proběhl také prodej roušek realizovaný maminkami a výtěžek věnován Domovu pro osoby se zdravotním postižením v Horní Bříze. DĚKUJEME! Rouškovník sloužil převážné seniorům ale i sociálně slabším občanům. "Když jsem procházel Horní Břízou a viděl jsem, že spoluobčané nosí roušky utržené ze stromů od dobrovolníků, tak jsem měl velikou radost", řekl p. Čech, provozovatel rouškovníku.

Níže uvádíme seznam dárců, kteří dobrovolně věnovali roušky na rouškovník:
170 kusů - paní Marie Prelovská - Komunitní osvětové společenství, z.s. www.kosas.cz
cca 90 kusů - od občanů, kteří sami dodávali roušky na rouškovník
60 kusů - paní Jolana Herzigová
50 kusů - paní Jana Divišová Hercíková
23 kusů - pan Petr Koza
20 kusů - pan Ladislav Čech
20 kusů - slečna Eliška Jandová