Horní Bříza dokoupí kontejnery na tříděný odpad

03.03.2021

Informujeme tímto, že kontejnery na odpad u základní školy zobrazené na fotografii (kromě kontejneru na oblečení) nejsou určeny pro veřejnost. Tyto kontejnery patří Masarykovo základní škole, která si vývoz hradí samostatně, kontejnery tedy ani nejsou uvedené v seznamu stanovišť sběrných nádob v obecně závazné vyhlášce města Horní Bříza. Škola tak nyní kontejnery uzamyká, aby se jí vývoz neprodražoval. Žádáme Vás, abyste neodkládali žádný odpad vedle kontejnerů, což je považováno za vytváření černé skládky.

Aktuálně:
Zastupitelé města Horní Bříza přidali v úterý 2. 3. 2021 na zasedání zastupitelstva do rozpočtu  částku 130.000 Kč na dokoupení zhruba 20 nádob na tříděný odpad. V tomto roce tak dojde k nákupu kontejnerů na plast a papír o velikosti zobrazené na fotografii - 1100 litrů s horním otevíráním

Žádáme tímto občany, aby do takových kontejnerů vhazovali skutečně jen to, co do nich patří, po setmění se můžeme snadno splést a vhodit do nich komunální odpad, kterým ale zkazíme celý systém třídění.

Město Horní Bříza má od minulého roku 2 takové kontejnery na papír a často jsou plné nesešlápnutých a neroztrhaných krabic - i tady platí, že je třeba krabice ideálně rozřezat na menší kousky. Chceme-li si udržet v ulicích pořádek, je třeba tyto kontejnery uzavírat (vč. kontejnerů na komunální odpad), aby pak po okolí nelétal jejich obsah.

Tímto krokem město Horní Bříza zabezpečí kombinaci se "zvony", které mají spodní výsyp a menší otvory a zvýší počet kontejnerů na tříděný odpad.