Fotoreportáž: Ukliďme Horní Břízu, 27. - 31. 3. 2021

06.04.2021

DĚKUJEME, SPOLEČNĚ MĚNÍME HORNÍ BŘÍZU K LEPŠÍMU. Každý z nás má možnost kdykoliv vyrazit do ulic či přírody a dělat své město o něco krásnější už jen tím, že sebere ze země nepořádek, co vylítl z nezavřené popelnice nebo někomu omylem upadl. Bohužel občas někomu omylem upadne v lese oblečení, pet lahve, sklenice, adresou popsané krabice a mnohé další, co by mohl vyhodit do odpadu nebo bezplatně uložit do sběrného dvora (otevřeno 4 dny v týdnu). 

Velké díky patří Vám všem, kteří průběžně nebo při společných úklidových akcích pomáháte přírodě a společně si zkrášlujeme naše město. Jarní úklidová akce probíhala od soboty 27. března do středy 31. 3. 2021. Na 5 výdejních místech v Horní Bříze jste si vyzvedli více jak 100 pytlů a 150 rukavic. Bohužel jsme se tentokrát nemohli hromadně sejít, ale svojí účast následně potvrdilo zprávou, zavoláním nebo zaslanou fotografií 28 dobrovolníků, kteří byli následně odměněni. Účast byla ale mnohem větší, protože se mnozí neozvali, ale i tak rádi pomohli. Nemáme přehled o množství reálně sebraného odpadu, protože byla možnost pytel kdekoliv vyhodit, nechat na smluveném nebo odběrném místě, ale z fotografií se můžete přesvědčit, že ho bylo opravdu hodně. To však neznamená, že je Horní Bříza a její lesy dokonale uklizená. Je to nekonečný příběh, proto žádáme Vás všechny, uklízejme po sobě, ať nepřiděláváme práci dobrovolníkům, členům komise životního prostředí a zaměstnancům města, kteří by svůj čas mohli trávit příjemněji. 

Pro velký úspěch nás tento rok čeká ještě letní a celorepublikový podzimní úklid, o termínech budeme informovat běžným způsobem (internet, hlášení, plakáty). 

S velkým díky organizátoři. (foto: účastníci a pořadatelé) 

CELÁ FOTOGALERIE PO KLIKNUTÍ NA FOTO NÍŽE