Fotoreportáž: Den dětí v Horní Bříze, 1.6.2019

07.06.2019

V sobotu 1. 6. uspořádalo město tradiční oslavu Dne dětí na louce za Grünsportem. Soutěžní disciplíny místních spolků a další atrakce, občerstvení SDH Horní Bříza a krásné počasí přilákaly rekordní počet návštěvníků. Atmosféru akce zachycují fotky, za které děkujeme Mgr. Pavlu Karezovi. Celou fotogalerii zobrazíte po kliknutí na foto níže.

PS: Protože se objevily dotazy, proč některé atrakce byly letos placené, přikládáme vyjádření Petra Kozy, předsedy kulturní a sportovní komise, která akci za město organizovala:
"Na akci mohly děti soutěžit v 9 disciplínách, za jejichž splnění získaly odměnu, mohly si nechat nakreslit tetování a nebo obrázek na obličej, mohly si zaskákat na dvou trampolínách, dostaly balónek, mohly vyzkoušet skákací boty, klokaní boty, skákací tyč a kolo a mohly si užít zábavu v tradiční pěně, mohly si prohlédnout auto hasičů i auto městské policie. To vše zdarma. Celkově za Den dětí město zaplatilo přes 27 000 Kč, aniž by za výše zmíněné atrakce cokoli vybíralo.
Týden před Dnem dětí mi volal provozovatel pouťových atrakcí, jestli bychom neměli zájem, aby na akci přijel se svými atrakcemi. Protože se ale akce včetně rozpočtu plánuje s předstihem a prostředky byly již vyčerpány na výše zmíněné aktivity, oznámil jsem provozovateli, že bohužel město nemůže atrakce zaplatit. Zeptal se tedy, zda může přijet a vybírat jednotlivé vstupné. To jsem mu odsouhlasil.
Z celkového množství 16 atrakcí a stanovišť tedy byly dvě placené (skákací hrad a kolotoč).
Pokud někdo nemohl nebo nechtěl za atrakce platit, měl možnost bezplatně využít ostatní atrakce, kterých byla většina.
Z reakcí některých rodičů jsem ale pochopil, že právě placené atrakce byly především pro nejmenší děti nejlákavější. Rádi se tedy z letošního Dne dětí poučíme a příští rok zajistíme, aby se neplatilo za žádnou z atrakcí. Samozřejmě uvítáme i další připomínky a komentáře, které pomohou akci pro příště vylepšit."