Fotbalové hřiště v Horní Bříze má nový travnatý povrch

20.07.2020

V sobotu 11. července 2020 došlo k slavnostnímu otevření fotbalového hřiště ve sportovním areálu v Horní Bříze, které získalo novou profesionální travnatou plochu. Podívejte se níže na videa ze stavby.

Současné vedení města Horní Bříza schválilo 17. prosince 2018 spolufinancování investiční akce s názvem "Fotbalové hřiště SK Horní Bříza", což bylo nezbytné pro podání žádosti o dotaci v rámci dotačního titulu MŠMT "V3 Státní podpora sportu pro rok 2019". Žádost podal Sportovní klub Horní Bříza, kterému patří velké poděkování, stejně jako všem, kteří se podíleli finančně, administrativně i výstavbou. 

Byly poskytnuty tyto finanční prostředky:
Město Horní Bříza 2.100.000 Kč 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy 4.956.396 Kč.
Výstavbu realizovala firma PM trávníky s.r.o.

Z povrchu hřiště byla odstraněna vrstva cca 40 cm, byl vybudován nový drenážní a zavlažovací systém, celý podklad byl zavezen požadovaným materiálem, na vrchní vrstvu navezena kvalitní zemina a do vrchní vrstvy vyseta požadovaná travní směs.

O úvodní slovo se postaralo vedení města Horní Bříza a Sportovního klubu Horní Bříza. Otevíracím zápasem se stalo přátelské utkání mezi domácím A týmem a divizním týmem FK Hvězda Cheb, který vyhrál nad domácími 2:4. 

K zápasu: Za Horní Břízu branky vstřelil ve 39. a 55. minutě Kellich
Sestava: Schimmer - Do Thanh, Voves, Kouřil, Lavička, Chocholatý (M. Zavadil), J. Paukner, Polák (46. V. Zavadil), Kraček, Gavrylovskyy (78. Sedlecký), Kellich (zdroj: fb SK Horní Bříza)

Přejeme tímto sportovnímu areálu mnoho návštěvníků ke sportovnímu, kulturnímu a společenskému vyžití.

zdroj fotografií: p. Ladislav Čech
zdroj videí: youtube SK Horní Bříza a facebook firmy PM trávníky

Průběh výstavby: