Deset let cyklotrasy Horní Bříza - Třemošná

30.04.2021

Byli už jste se někdy projet po cyklotrase? "Od 1. 7. 2011 je upraven a označen úsek začínající asi 300 m od konce obce (Pod Horami) při silnici směrem na Záluží." Tak zní první věta zveřejněna na webových stránkách města Horní Bříza k 4 kilometry dlouhé cyklotrase Horní Bříza - Třemošná. Tento rok oslavujeme 10 let od vzniku.

Cyklotrasu vytvořil dobrovolně a převážně za své náklady pan Jiří Bretšnajdr - s pomocí svých přátel a města Horní Bříza provádí i průběžnou údržbu. Jirka je občan města Horní Bříza a majitel specializovaného maloobchodu a servisu jízdních kol v Horní Bříze, který je v provozu každý všední den od 7:00 do 17:00. Více na www.kolabretsnajdr.cz

"Trasa odbočí pod železniční viadukt, vystoupá přijatelným stoupáním lesem a při levé straně žel. trati pokračuje po rovině do Třemošné, ke staré škole a autobazaru. Za chatovou oblastí je možnost odbočit pod malý viadukt do Záluží. Značení je provedeno terčíky a cedulemi - černý nápis nebo obrázek kola na žlutém podkladu. Délka trasy je cca 4 km. Ve Třemošné navazuje na cyklostezku Třemošná - Bolevec a na straně od Horní Břízy lze pokračovat polní a lesní cestou k Víseckému rybníku." takto pokračuje text na webu města Horní Bříza k vytvořené cyklotrase.