Archiv příspěvků

 

Podívejte se na taneční kreace zaměstnanců Fakultní nemocnice v Plzni, kteří se přidali k celosvětové taneční výzvě s písní Jerusalema Challenge, na kterou natočili videoklip. Dnes, již od roku 1965, slavíme Mezinárodní den zdravotních sester a ošetřovatelek a tímto jim děkujeme za jejich práci.

Žádáme tímto o sdílení, aby se brzo našel majitel nalezené andulky v Horní Bříze a vkládáme také krásný příběh s kontaktem na její zachránce. Věříme, že bude mít příběh dojemný závěr a majitel se brzo najde.

V Horní Bříze v Komenského ulici jsou rozmístěné dočasné dopravní značky, které zakazují zastavení a stání vozidel ve čtvrtek 13. května 2021. V době od 8:00 do 16:00 proběhnou práce s jeřábem - složení materiálu na střechu budovy č. 611 a 612. Dbejte proto zvýšené opatrnosti a respektujte dočasné omezení.

Ani letos se bohužel nemůže uskutečnit hromadná akce s dětmi mateřských škol a základní školy k oslavě Dne matek. Přejeme alespoň touto cestou maminkám vše nejkrásnější k dnešnímu svátku a ať Vám rozdávají děti v každém věku jen radost a úsměv.

Tento den, 4. května, je Den hasičů. Vzdáváme hold všem, kteří pomáhají při záchraně života a boji s ohněm. Děkujeme SDH Horní Bříza - jejich facebookové stránky zobrazíte po kliknutí na fotografii

Zveme Vás na zasedání Zastupitelstva města Horní Bříza, které se uskuteční v úterý 4. května 2021 od 18:00 v sále budovy sokolovny v Horní Bříze na adrese Třída 1. máje 133. V navrženém programu zasedání budou zastupitelé projednávat dotace pro místní spolky, prodej pozemku a bytu na Továrně pomocí dražby, smlouvu o budoucí kupní smlouvě na...

Průběžně aktualizováno: Zajímá Vás aktuální vývoj epidemiologické situace v České republice? Pro níže uvedený přehled používáme data pro Horní Břízu přímo z webu Ministerstva zdravotnictví ČR - po kliknutí na obrázek.

Víte že máme instagram, kde jsme spustili novinku - Ankety? Přihlaste se k odběru na této sociální síti - po kliknutí na obrázek níže - a zúčastněte se anket také (budou průběžně zveřejňovány).

Byli už jste se někdy projet po cyklotrase? "Od 1. 7. 2011 je upraven a označen úsek začínající asi 300 m od konce obce (Pod Horami) při silnici směrem na Záluží." Tak zní první věta zveřejněna na webových stránkách města Horní Bříza k 4 kilometry dlouhé cyklotrase Horní Bříza - Třemošná. Tento rok oslavujeme 10 let od vzniku.

Dnes, ve čtvrtek 29. dubna 2021, je mezinárodní den tance. Pojďme si připomenout, jak jsme se učili sambu s Veronikou Lálovou na plese města Horní Bříza. V příštím týdnu se můžete těšit na informace k pokračování nedokončeného základního tanečního kurzu pro mládež.

Dnes, v úterý 27. 4. 2021, probíhá na našem instagramovém profilu druhá anketa. Stejně jako první anketa se týká základních informací o Horní Bříze. V první anketě jsme se ptali na počet občanů s trvalým pobytem v Horní Bříze, následně pak byla vyhodnocena. Pokud máte instagram, tak budeme rádi, když se zapojíte do druhé ankety, kterou do konce...

Jsme moc rádi, že pojízdná prodejna rodinné firmy VOJENICE stále jezdí každé úterý do Horní Břízy. V čase zhruba od 17:00 do 18:00 si můžete nakoupit každý týden výborný sušický chléb, maso, uzeniny a saláty vlastní výroby. Stanoviště pojízdné prodejny je za budovou kulturního domu Klub (U Klubu 365, Horní Bříza).

Střední odborné učiliště stavební Plzeň, pracoviště Horní Bříza, Vás srdečně zve na Přehlídku studentských prací uměleckého oboru keramik. Díla, vzniklá pod vedením odborných pedagogů, odkazují k tématům zátiší, portrétu k abstraktní barevné kompozici i k tradičním, užitným vzorům.

Přihlašujete Vaše dítě do mateřské nebo základní školy v Horní Bříze? O zápisu do Masarykovy základní školy Horní Bříza jsme Vás již informovali 15. 3. 2021, níže najdete stručný přehled k zápisům pro obě MŠ a ZŠ - odkazy na webové stránky.

"Vstupujeme do posledního desetiletí historie základního školního vzdělávání v Horní Bříze. Je toto období už historií anebo vlastně současností? V neúprosném běhu času se zanedlouho historií stane... " Takto pokračuje Ladislav Čása, kronikář města Horní Bříza, v 21. závěrečné části článku k historii hornobřízského základního školství.

Sdílíme toto parádní video (pokud ho nevidíte, klikněte na "zhlédnout na facebooku") z víkendové Družinové stezky za tajenkou, kterou pro Vás připravila družina ZŠ Horní Bříza. Vyrazili jste také? A jak jste si jí užili? Pod videem na facebooku je možno komentovat.

"Školní rok 2007/2008 přinesl do organizace vzdělávací práce školy četné změny. Dohodou mezi Plzeňským krajem a Městem Horní Bříza převzala naše škola od 1. září 2007 činnost Základní školy praktické v Krašovicích." Takto pokračuje Ladislav Čása, kronikář města Horní Bříza, ve 20. části článku k historii hornobřízského základního školství.

Víte že máme instagram, kde jsme spustili novinku - Ankety? Přihlaste se k odběru na této sociální síti - po kliknutí na obrázek níže - a zúčastněte se anket také (budou průběžně zveřejňovány).

DĚKUJEME, SPOLEČNĚ MĚNÍME HORNÍ BŘÍZU K LEPŠÍMU. Každý z nás má možnost kdykoliv vyrazit do ulic či přírody a dělat své město o něco krásnější už jen tím, že sebere ze země nepořádek, co vylítl z nezavřené popelnice nebo někomu omylem upadl. Bohužel občas někomu omylem upadne v lese oblečení, pet lahve, sklenice, adresou popsané krabice a mnohé...

"Na otázku, ve kterém roce měla škola nejvíce žáků, tříd a učitelů ve své historii, by se nám dostalo odpovědi, že to bylo ve školním roce 2000/2001." Takto pokračuje Ladislav Čása, kronikář města Horní Bříza, v 19. části článku k historii hornobřízského základního školství.

Barevné kraslice, zahrada plná kvítí, ať je pro nás v Horní Bříze šťastné žití. Požehnané a milostiplné velikonoční svátky 2021 přeje všem Kultura v Horní Bříze.

S potěšením sdílíme videozáznam druhého koncertu 65. koncertní sezóny Kruhu přátel hudby při Základní umělecké škole Kralovice. Je pro Vás připraven ke zhlédnutí Žesťový recitál, ve kterém vynikají Marek Vajo /trubka, křídlovka/, Daniela Roubíčková /lesní roh/ a Andrea Mottlová /klavír/.

"Generace dnešních třicátníků byla v 90. letech dětmi, které dorůstaly a chodily do školy. Z dějinného vývoje hornobřízského školství to byli školáci, kteří začali psát druhou stovku trvání hornobřízské školy." Takto pokračuje Ladislav Čása, kronikář města Horní Bříza, v 18. části článku k historii hornobřízského základního školství.

Pro účastníky máme malé odměny, které rozdáme těm, kteří pošlou fotografie s tím, jak pomohli přírodě v Horní Bříze (pytle s odpadem, zaneřáděné/uklizené místo, ...). Fotografie můžete zasílat na facebook, instagram Kultury v Horní Bříze nebo mail info@kulturahob.cz Zasláním fotografie souhlasíte s jejím zveřejněním.