Archiv příspěvků

 

Přihlašujete Vaše dítě do mateřské nebo základní školy v Horní Bříze? Z důvodu nouzového stavu ČR a uzavření těchto školských zařízení platí jiná pravidla než je zvykem. Zde pro Vás máme stručný přehled k zápisům:

Druhý HORNOBŘÍZSKÝ ROUŠKOVNÍK vyrostl dnes v pondělí 6.4.2020 na adrese Třída 1. máje 131, tedy u řeznictví a jídelny Šefrhans, která vydává hotová jídla s sebou domů. Na oba rouškovníky (první u Klubu) můžete postupně sami doplňovat úrodu, nepřehánějme to ale s ní, postupně jí společně doplňujme. V případě, že chcete pověsit více roušek, tak...

Taneční mistři Jana a Josef Beranovi zvou na kurz společenského tance a společenské výchovy všechny začátečníky převážně z řad 9. ročníků (od září prvák). Zahájení proběhne v neděli 20.9.2020 ve 13.30 hodin v Kulturním domě Horní Bříza.
Pokud máte zájem se tohoto kurzu zúčastnit, zašlete přihlášku na adresu: Beranová Jana, Liliová 660, 331 41...

Prodejna ENAPO (bývalý NORD) na adrese Třída 1. máje 492 Horní Bříza, oznamuje změnu prodejní doby - od pondělí do soboty od 8:30 do 18:00 a v neděli od 9:00 do 17:00.

První HORNOBŘÍZSKÝ ROUŠKOVNÍK vyrostl dnes 1.4.2020 u vstupu do restaurace KD Klub Horní Bříza, která v současné době může provozovat jen výdejové okénko a rozvoz. Rouškovník má sloužit všem potřebným, kteří nemají možnost obstarat si roušku. Před prvním použitím stejně jako po každém dni používání doporučujeme roušku vyprat a vyžehlit napařovací...

Informovali jsme Vás, že v úterý 17.3.2020 bylo odcizeno v Horní Bříze u pošty elektrokolo. Server Krimi Plzeň informuje (po kliknutí na obrázek), že babičku dnes kontaktovali kriminalisté a její milované kolo jí vrátili. I my děkujeme Vám všem, kteří jste sdíleli a měli otevřené oči.

Dne 5. - 6. června 2020 by se měla uskutečnit po 30 letech Rally Plzeň po tratích na severním Plzeňsku. V rámci této akce by chtěli organizátoři uskutečnit výstavu dobových fotografií z let 79-80, kdy se jela rychlostní zkouška Horní Bříza-Ledce-Žilov-Horní Bříza v rámci Rally ex Plzeň. Tímto prosíme pamětníky o zapůjčení fotografií na tuto...

Ve středu 25.3.2020 okolo 21. hodiny byl před domem v ulici U Trati v Horní Bříze odcizen automobil Škoda Fabia, viz foto. SPZ 5U32357. Pokud byste někdo auto viděl, kontaktujte policii. Děkujeme za sdílení.

Včera, ve středu 25.3.2020 jsme zajistili, že se i město Horní Bříza připojilo. Pár vteřin před 12:30 začal z našeho rozhlasu mluvit pan Zdeněk Svěrák a zhruba ve 12:32 začala zpívat celá Horní Bříza - převážně na balkonech a z okna, v ulicích i na zahrádce. Byli jste skvělí! Pojďme si zazpívat i dnes, tuto nebo jakoukoliv písničku si může...

Ke dni 1. 4. 2020 je ukončena činnost dětské ordinace paní doktorky Jaroslavy Pondělíkové v Horní Bříze z důvodu nemoci. V zájmu vedení města Horní Bříza i občanů je NAJÍT NOVÉHO LÉKAŘE. Pomůžete nám sdílet tento příspěvek a ptát se Vašich známých? Paní Pondělíkové velice děkujeme za dlouhá léta zdravotní péče pro děti nejen z Horní Břízy, ale i...

Díky Vašemu zájmu jsme zajistili, že se i v Horní Bříze připojíme k dobrovolné celorepublikové akci - okolo 12:30 se rozhlasem rozezní po celé Horní Bříze píseň Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka - Není nutno. OTEVŘETE si okno ve středu 25.3.2020 okolo 12:30 a zpívejme společně

Pokud sháníte roušku, můžete se ozvat na tel.: 704281960 paní Walterové z Horní Břízy. Na číslo se obraťte i v případě, že můžete poskytnout gumičky, silonky (klidně i s okem) nebo látku (100 % bavlnu). Jsou potřeba na výrobu nových roušek a dochází.

Domov pro osoby se zdravotním postižením Horní Bříza si vzhledem k nedostatku ochranných pomůcek na trhu dovoluje požádat o darování jakýchkoliv přebytečných ochranných pomůcek. Například roušek jednorázových i šitých, jednorázových rukavic, dezinfekcí a podobně. Všem občanům, kteří tímto způsobem mohou pomoci našim zaměstnancům i klientům, Domov...

V úterý 17.3.2020 mezi půl třetí a třetí hodinou bylo odcizeno v Horní Bříze u pošty toto elektrokolo. Neviděli jste ho někde? Majitelkou je starší paní, které usnadňovalo život. Pomozte nám ho najít. Děkujeme.

Pokud v současné situaci můžete nabídnout spoluobčanům jakoukoli formu pomoci nebo pomoc naopak sháníte, určitě burzu navštivte. Bude pravidelně aktualizována - po kliknutí na obrázek

Desinfekce je v tomto čase nesmírně nutná, každý si pod ní ale představuje něco jiného. Příkladem je řidič, kterého zastavili strážníci v Horní Bříze a nadýchal 2,7 promile alkoholu. Více v přiloženém článku - po kliknutí na obrázek.

HLÁSÍ SE DOBROVOLNÍK Honza Walter
Doučování BIOLOGIE A CHEMIE dětí 1. a 2. stupně z Trnové nebo z Horní Břízy. Pište, volejte, rád pomůžu. 721 079 529
Jan.walter1@seznam.cz . Doučování může probíhat i přes skype, Facebook či e-mail.

Od zítřka, tj. 18. 3. 2020, platí v Plzeňském kraji krizové jízdní řády, některé spoje budou zrušeny. Najděte si, zda se to netýká spojů, kterými jezdíte do práce nebo z práce. Pozor, změny nebyly dosud zapracovány do idos.cz! Podrobnosti po kliknutí na fotografii.

Město Horní Bříza odkládá distribuci aktuálního čísla Hornobřízského zpravodaje 1/2020. Počínaje tímto číslem neměl být zpravodaj roznášen do každé domácnosti, ale jen na distribuční místa, kde si jej mohou občané sami vyzvednout.

Vydáváme aktualizovaný přehled akcí. Na základě nařízení ministerstva zdravotnictví týkajícího se zákazu akcí s návštěvností nad 100 osob a zároveň nařízení uzavírajícího školy jsou do odvolání zrušeny všechny kulturní akce ve městě. Zrušena byla nakonec i zdravotní přednáška o bylinkách a mastičkách.

Město Horní Bříza vydalo na základě nepříznivého vývoje epidemiologické situace opatření, kterým od pátku 13. 3. 2020 uzavírá obě mateřské školy. Více informací po kliknutí na obrázek

Vzhledem k vydanému zákazu se PŘESOUVÁ NA DOBU NEURČITOU:
13.3. Staročeský bál;
14.3. Moravanka Jana Slabáka.
O možnosti vracení vstupenek či náhradním termínu budeme informovat ihned, jak se pořadatelé rozhodnou. Děkujeme za pochopení.

Zasedání zastupitelstva města Horní Bříza se koná ve středu 11. března 2020 od 18:00 hodin v salonku KD Klub Horní Bříza. Na tomto zasedání budou zastupitelé projednávat územní plán, do kterého je zapracována ochrana před výstavbou ubytoven v celém katastru města.

Řeznictví U Illešů oznamuje otevření prodejny od 11. března 2020 na adrese Na Skautech 433, Horní Bříza. Všichni jste srdečně zváni.
Prodejní doba:
Úterý a středa od 8:30 do 13:00
Čtvrtek a pátek od 8:30 do 16:00
V sobotu dle domluvy.
V pondělí je zavřeno.