Archiv příspěvků

 

Vzhledem k vládním opatřením přechází veřejná linková doprava od 7. března 2021 do prázdninového režimu. Datum ukončení prázdninového režimu bude souviset se spuštěním běžné výuky na základních školách, a to alespoň pro jeden ročník.

Informujeme tímto, že kontejnery na odpad u základní školy zobrazené na fotografii (kromě kontejneru na oblečení) nejsou určeny pro veřejnost. Tyto kontejnery patří Masarykovo základní škole, která si vývoz hradí samostatně, kontejnery tedy ani nejsou uvedené v seznamu stanovišť sběrných nádob v obecně závazné vyhlášce města Horní Bříza. Škola tak...

Od pondělí 1. března 2021 jsou povoleny procházky a sport jen na území své obce a navíc je nutné i venku používat alespoň roušku, ve vnitřním prostoru respirátor. Vláda doporučuje nevyužívat ani dětská hřiště, proto Vám doporučujeme vyrazit do přírody na krásnou procházkou nebo projížďkou na kole po Horní Bříze.

I přes všechna současně platná omezení, Vás po vlastním uvážení zveme k účasti na zasedání Zastupitelstva města Horní Bříza, které se uskuteční v úterý 2. března 2021 od 18:00 v sále budovy sokolovny v Horní Bříze na adrese Třída 1. máje 133. Navržený program zasedání je uvedený níže.

"S koncem školního roku 1973/1974 odchází do důchodu ředitel školy František Vlasák, který v této funkci působil nepřetržitě od roku 1948. Od nového školního roku byla do funkce ředitelky školy jmenována Alena Kepková." Takto pokračuje Ladislav Čása, kronikář města Horní Bříza, ve 14. části článku k historii hornobřízského základního školství.

Taneční mistři Jana Beranová a Josef Beran přemýšleli, jak se postavit k současné situaci, kdy není prozatím možné ukončit taneční kurz pro mládež v Horní Bříze, který začal v září 2020. Podrobnosti jsou uvedené v přiloženém plakátu.

Jarní úklid Horní Břízy se uskuteční v sobotu 27. března 2021. Sraz účastníků (vhodné pro děti i dospělé) je v 9:00 za GrünSportem. Na závěr akce (ve 12:00) dostane každý dobrovolník malou odměnu. Pytle a jednorázové rukavice budou k dispozici - při vydávání je nutné dodržovat platná vládní opatření. Pojďte se připojit v hojném počtu.

Průběžně aktualizováno: Zajímá Vás aktuální vývoj epidemiologické situace v České republice? Vzhledem k nepřesnostem v přehledné mapě používáme pro níže uvedený přehled data pro Horní Břízu přímo z webu Ministerstva zdravotnictví ČR - po kliknutí na obrázek.

"Celkové politické uvolnění šedesátých let, které následně vyvrcholilo v roce 1968 tzv. Pražským jarem a obrodným procesem ve straně a společnosti, vytvořilo podmínky k modernizaci československého školství." Takto pokračuje Ladislav Čása, kronikář města Horní Bříza, ve 13. části článku k historii hornobřízského základního školství.

Zveme Vás na zasedání Zastupitelstva města Horní Bříza, které se uskuteční v úterý 2. března 2021 od 18:00 v sále budovy sokolovny v Horní Bříze na adrese Třída 1. máje 133. Navržený program zasedání je uvedený níže.

V návaznosti na zvýšený počet dotazů připomínáme povinnost občanům s trvalým pobytem v Horní Bříze uhradit poplatky za svoz komunálního odpadu a poplatky ze psů do 31. března 2021.

Pojďme společně podpořit hornobřízské fotbalisty SK Horní Bříza v anketě o nejoblíbenější fotbalový tým Plzeňského kraje. Hlasovat můžete po kliknutí na fotografii, vyberete Horní Břízu, potvrdíte že nejste robot a odešlete svůj hlas. Hlasovat můžete do pátku 19. 2. 2021.

"Ukončit popis dění a života školáků na hornobřízské škole v šedesátých letech a přitom nevzpomenout na přátelská setkání žáků a učitelů hornobřízské a prešovské školy by bylo neodpustitelnou chybou." Takto pokračuje Ladislav Čása, kronikář města Horní Bříza, ve 12. části článku k historii hornobřízského základního školství.

Dnes, v sobotu 13. února 2021 měl být v Horní Bříze MASOPUST a zabijačkové hody a včera tradiční Sportovní bál. Z pochopitelných důvodů se ani jedna akce nemůže konat, proto alespoň sdílíme fotografie masopustu z minulého roku, abychom si tyto skvělé akce připomněli.

Před 10 dny se měl v Horní Bříze uskutečnit zábavný pořad Zdeňka Izera - Na plný coole! Ten se z původního termínu přesouvá na neděli 26. září 2021. Mění se i čas vystoupení na 17:00. Více informací vč. zasedacího pořádku a možnosti zakoupení vstupenek po kliknutí na plakát.

Restaurace Klub Horní Bříza aktualizovala v minulém týdnu svůj dovozový jídelníček (možno vyzvednout i v okénku) a zařadila do něho oproti velkým zhruba 40 cm pizzám i menší zhruba 30 cm pizzy. Objednat si můžete nově Burger s trhaným vepřovým masem nebo oblíbená Buffalo křídla. Jídelníček sdílíme.

Sdílíme včerejší příspěvek Rádio Blaník a děkujeme paní Šárce za jeho zaslání Poznáváte místo z fotografie? Na cestách s rádiem Blaník se ptali jestlipak víte, který ze svých filmů tu natáčel Zdeněk Troška?
Pro upřesnění: natáčení probíhalo na území Kaznějova - více zde

V průběhu pondělka, kdy jsme se probudili do mrazivého a zasněženého rána, jste nám psali několik poděkování a pochval za to, jakým způsobem jsou oproti Plzni a jiným městům upravené silnice a chodníky v Horní Bříze. Pochvaly a poděkování jsme následně předali na správné místo - panu Beránkovi, vedoucímu skupiny údržby našeho města, které ho moc...

"V předchozích kapitolách jsme nahlédli do života několika předchozích generací hornobřízských dětí. Uvědomili jsme si, jak jejich život, i život jejich rodičů, formovaly vlivy politické a ideologické, spolu s technickými, sociálními a kulturními podmínkami té doby, v které vyrůstaly." Takto pokračuje Ladislav Čása, kronikář města Horní Bříza, v...

Během včerejšího večera a dnešního dne nám přišlo několik podnětů o to, abychom sdíleli níže uvedený příspěvek a upozornili naše občany, aby si dávali pozor na agresory, kteří napadli mladou dívku v Horní Bříze (dle vašich zpráv není jedinou obětí). My jsme však včerejší večer a dnešní ráno trávili tím, abychom se s dívkou spojili a zajistili řádné...

Připomeňme si jednu z mála akcí roku 2020, která se uskutečnila 15. srpna 2020 na hřišti u sokolovny v Horní Bříze. Jirka Vachtl k nám přivezl svojí partu kamarádů a nadšenců těchto veteránů. Nejlepší vzpomínkou je toto video:

Jsme moc rádi, že s námi tvoříte tento informační kanál nejen pro občany města Horní Bříza. Dnes dorazila zpráva s prosbou o zveřejnění změn v jízdních řádech autobusů, které jsou platné od neděle 31. ledna 2021. Změny najdete po kliknutí na obrázek.

Pojďte se s námi zapojit do suchého února, tedy do výzvy, kdy měsíc nebudeme pít žádný alkohol (jak by řekla taneční mistrová paní Jana Beranová: mezi alkoholické nápoje se řadí i pivo). Odměnou pro nás bude lepší spánek, čistá hlava, ušetřené peníze, více energie nebo menší přísun nepotřebných kalorií. Společně to zvládneme :)

"Na poválečné ročníky se hledělo jako na generaci vyrostlou již plně v nových společenských podmínkách, kterou je nutné ve školách vychovávat podle sovětských vzorů, a která již měla podle "chruščovovských" vizí naplno zažít i nástup komunismu." Takto pokračuje Ladislav Čása, kronikář města Horní Bříza, v 10. části článku k historii hornobřízského...

S potěšením sdílíme videozáznam zahajovacího koncertu 65. koncertní sezóny Kruhu přátel hudby při Základní umělecké škole Kralovice. Je pro Vás připraven ke zhlédnutí koncert souboru historicky poučné interpretace Musica Florea s programem Hudební klenoty Barokních Čech.